Spark Energy

Gamintojo atsakomybė

Moksliniais tyrimais įrodyta, kad standartinės sudėties energetinis gėrimas ar jo komponentai vartojami atskirai tokiais pat kiekiais, nekelia visiškai jokio pavojaus žmogaus sveikatai. Spark Energy kūrėjai užtikrina savo produkto kokybę bei tiki jo teigiamu poveikiu vartotojui. Poveikio žmonių sveikatai požiūriu, bene svarbiausioji energetinių gėrimų, tame tarpe Spark Energy, sudedamoji dalis yra kofeinas. Būtent jo dėka energetiniai gėrimai įgauna pagrindinę savo savybę – tonizuojantį poveikį. Saikingas kofeino vartojimas, t.y. iki 300 mg per dieną, nekelia pavojaus sveikatai. Įvairiuose energetiniuose gėrimuose kofeino kiekis svyruoja 24-32 mg/100 ml. Spark Energy yra 32 mg/100 ml, arba 80 mg vienoje skardinėje. Šiuo atžvilgiu Spark Energy nėra išskirtinis gėrimas. Viename standartiniame kavos puodelyje, kurį ryte išgeria daugumą žmonių, o kai kurie ir keletą puodelių per dieną, yra 80-120 mg kofeino.

Vis dėlto, rūpintis vartotojo gerove bei prisiimti visą atsakomybę, susijusią su šio gėrimo vartojimu – kiekvieno socialiai atsakingo kūrėjo/gamintojo/pardavėjo pareiga. Siekiant kuo geriau užtikrinti vartotojų interesus, Spark Energy gamintojai:

  • Siekia aukštos gėrimo kokybės, naudojant natūralius komponentus;
  • Kruopščiai renka informaciją apie įvairių gėrimo sudedamųjų dalių galimą neigiamą poveikį, ją analizuoja bei atlieka atitinkamus  veiksmus tam poveikiui eliminuoti;
  • Griežtai laikosi Europos Sąjungoje galiojančių normų bei kontroliuojančių tarnybų rekomendacijų;
  • Naudoja patogias, mažesnio dydžio pakuotes;
  • Suteikia vartotojams informaciją apie Spark Energy gėrimą bei jame panaudotas sudedamąsias dalis.

Europos Sąjungos teisės aktai nenumato prievolės papildomai ženklinti energetinius gėrimus perspėjimu nemaišyti su alkoholiniais gėrimais. Nežiūrint į tai, kad užrašas yra neprivalomas, dalis gamintojų (ar tiekėjų) savo iniciatyva kartu su privalomais užrašais nurodo ir perspėjimą nemaišyti su alkoholiu. Panašūs užrašai atsiras ir ant Spark Energy pakuočių.