Spark Energy

Kas yra Guarana

Guarana – miškuose augantis vijoklis, kurį nuo seno vartojo Pietų Amerikos gyventojai tiek gydymui, tiek ritualinėms apeigoms.

Iš skrudintų guaranos sėklų išgautas ekstraktas dar iki Kolumbui atrandant Ameriką buvo vartojamas gydomiesiems gėrimams gaminti dėl jo stimuliuojančio, tonizuojančio, afrodiziakams prilygstančio poveikio bei gebėjimo saugoti virškinamąjį traktą.

Guaranos savybės:

  • padeda mažinti apetitą;
  • padeda jaučiantiems energijos trūkumą, mieguistumą, nuovargį;
  • padeda didinti protinį aktyvumą;
  • turi ilgalaikį stimuliuojantį poveikį;
  • veikia kaip afrodiziakas;
  • padeda gerinti virškinimą sutraukdamas skrandžio sultis (tanino rūgštis);
  • padeda slopinti galvos skausmus;
  • padeda didinti hemoglobino kiekį ir eritrocitų skaičių

Guaranos lapuose, uogose, sėklose esanti medžiaga guaraninas chemiškai labai panaši į kavos pupelių sudėtyje esantį kofeiną ir dažnai taip pat vadinama kofeinu. Tačiau, guaraninas, skirtingai negu kofeinas, veikia lėtai: šio augalo ekstraktas nėra greitai pasisavinamas, kadangi guaranoje yra riebalų, kurie sunkiai tirpsta vandenyje. Todėl, jo poveikis daug ilgesnis nei kofeino. Taip pat,

Guarana turi 2,5-4 karto stipresnį poveikį negu kavoje ir arbatoje esantis kofeinas.

Daugelis iš mūsų patyrė įvairių problemų išgėrę per daug kavos. Tai sudirgimas, negalėjimas sutelkti dėmesio. Kai kurie ypač jautrūs žmonės labai blogai toleruoja šį populiarų gėrimą, dreba rankos, pagreitėja širdies ritmas, dažnai kyla problemų su virškinimo traktu – rėmuo, virškinimo sutrikimas. Staigus ir trumpalaikis kavos poveikis sudirgina organizmą, tuo tarpu guarana veikia raminamai, atgaivina ir atpalaiduoja. Dėl lėtos žarnyno absorbcijos, kofeinas, esantis guaranoje, mažiau dirgina organizmą. Teigiamas guaranos poveikis gali išlikti net iki 6 valandų po suvartojimo. Tai leidžia padidinti darbo efektyvumą be jokių neigiamų šalutinių poveikių.

Kitos medžiagos, randamos guaranoje, yra teobrominas (keliantis aktyvumą) ir teofilinas (atpalaiduojantis lygiųjų raumenų spazmus). Šios medžiagos greitina apykaitos procesus, mažina apetitą, gerina fizinę ir psichologinę savijautą. Jos taip pat neleidžia organizme kauptis skysčiams.

Guarana didina protinį aktyvumą, padeda įveikti nuovargį, didina fizinę ir psichologinę ištvermę. Ji padeda šalinti toksinus iš kraujo, mažina dujų kaupimąsi žarnyne, mažina nutukimą.

Moksliniais tyrimais įrodyta, kad žmonės, vartojantys guaranino, geriau ir greičiau atlieka testus, taikomus tiriant protinę veiklą, padaro juose mažiau klaidų. Kitaip nei kai kurie stimuliatoriai, guaraninas, aktyvindamas smegenų veiklą, nesukelia nuovargio. Priešingai – mažina miego poreikį ir didina ištvermę.

Guaranas aktyvina ne tik smegenis, bet ir medžiagų apykaitą, gerina virškinimą, mažina apetitą, todėl vartojamas ir norint sulieknėti. Įrodyta, kad vartojant guaranino galima netekti iki 10% kūno svorio. Dėl to, ši medžiaga naudojama, siekiant sumažinti antsvorį.