Spark Energy

Kas yra energetiniai gėrimai?

Energetinis gėrimas – gaivusis tonizuojantis, dažnai vitaminizuotas, nealkoholinis gėrimas.

Stimuliuojantis protinį ir fizinį aktyvumą, pakeliantis nuotaiką, šis gėrimas – tai puiki alternatyva tokiems tradiciniams gėrimams kaip kava ar arbata.

Savybės. Vis daugiau vartotojų atkreipia dėmesį į energetinius gėrimus ir įvertina šių gėrimų savybes:

Poveikis. Jei jums tiesiog reikia prasiblaškyti, padidinti protinės veiklos aktyvumą, pasikrauti energijos, tuomet šiam tikslui energetiniai gėrimai puikiai tinka.

•Pasirinkimas. Parduotuvėse galite rasti gėrimų, tiksliai atitinkančių jūsų poreikius. Stipriau kofeinizuoti gėrimai tinka užkietėjusiems darboholikams bei studentams, kurie naktis skiria ne miegui, o protiniam darbui. Gėrimai, kuriuose gausu vitaminų ir angliavandenių, labiau tinka žmonėms, kurie laisvalaikį praleidžia sporto salėse. Energetiniuose gėrimuose yra vitaminų ir gliukozės kompleksų.

• Veiksmingumas. Išgėrus kavos, poveikis juntamas 1-2 valandas, o energetinių gėrimų poveikis išlieka 1,5-2 kartus ilgiau. Be to, beveik visi energetiniai gėrimai yra prisotinti angliarūgštės, o tai pagreitina jų poveikio pradžią – tai dar vienas jų skirtumas nuo kavos.

• Patogumas. Dėl patogios pakuotės energetinius gėrimus galima nešiotis ir vartoti pačiose įvairiausiose vietose (naktiniuose klubuose, automobilyje). To dažniausiai negalima pasakyti apie kavą ar arbatą.

Sudėtis. Daugumos energetinių gėrimų sudėtis yra panaši: jų sudėtyje yra kofeino ir taurino (įvairiais kiekiais). Beveik visada energetiniuose gėrimuose yra cukraus, nors kai kurie gamintojai gamina energetinius gėrimus ir be cukraus. Cukrus energetiniuose gėrimuose yra plačiai naudojamas, nes tai yra labai greitas energijos šaltinis. Kitos energetiniams gėrimams būdingos sudedamosios dalys tai – gliukonolaktonas, B grupės vitaminai, guaranos ekstraktas ir kt. Šių sudedamųjų dalių deriniai yra labai svarbūs, nes jie suteikia gėrimui skonį, nuo jų kiekio ir derinio priklauso poveikis, poveikio pradžios ir pabaigos laikas.

Populiarumas. Energetiniai gėrimai rinkoje pasirodė neseniai, tačiau juos spėjo pamėgti nemaža vartotojų dalis. Dėl savo savybių šie gėrimai puikiai atitinka šiuolaikinio gyvenimo ritmą. Jų populiarumas auga dideliais tempais ir, prognozuojama, kad augs ir toliau. Ypatingai šiuos gėrimus pamėgo jaunimas. Europoje atlikti tyrimai atskleidė, kad jie nuperka net 68 proc. visų energetinių gėrimų. Be to, net 12 proc. jaunimo jų geria nuolat ir gausiai – vidutiniškai po septynis litrus per mėnesį. Mobilus, mažiau miegantis, visada kažkur skubantis, vis daugiau informacijos įsisavinantis jaunimas vis dažniau renkasi ne tradicinę kavą, bet energetinius gėrimus. Natūralu, nes tai paprasta ir veiksminga.